Meleget ad és menedéket nyújt
A legelső emberek számára az erdő a fákkal nélkülözhetetlen menedéket jelentett, az életben maradást biztosította
Nagyon korán rájöttek arra, hogy a fából kunyhókat lehet építeni, amely védelmet ad a földön is. A viharok során a villám meggyújtotta a fát, ami nélkül az ember nem ismerhette és őrizhette volna meg a tüzet.
Márpedig az ember a tűznek köszönheti, hogy kiemelkedett a vadon élő állatok közül.
Az első bunkósbot, amely önvédelemre szolgált, fából készült. Ugyanígy a lándzsa, amelyet tűzzel hegyeztek ki, hogy segítségével messziről elérjék és leöljék a táplálékul szolgáló állatokat.
Az első kerekek
A kerék feltalálása előtt az egyiptomiaknak csak úgy sikerült arrébb mozdítaniuk a piramis építéséhez szükséges hatalmas kőtömböket, hogy farönkökön görgették őket. És az első kerék talán nem egy fatörzsből levágott deszkakarika volt?
A papír forradalma
Ha maga a papír szó a papirusz szóból ered is - ez egy Nílus-menti növény, amelynek szárából az ókori egyiptomiak lapokat készítettek -, a papír kínai találmány.
Krisztus után 105-ben, Hoti császár uralkodása alatt a mezőgazdasági minisztermel. Tsai-Lunnak régi rongyok és főleg péppé zúzott fakéreg segítségével sikerült elkészítenie az első papírmasszsát.
Ezt átszitálták, kiszárították és így vakító fehérsésgű lap keletkezett.
Ma a papíripar nem közvetlenül az erdő fáit használja fel, hanem a fűrésztelepek hulladékait és a faritkítások termékeit (ezek olyan favágások, melyek levegőhöz juttatják az erdőket, és így elősegítik a fák növekedését.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése